OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA  NIEDZIELĘ  21.04.2024r

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

NA  IV   NIEDZIELĘ WIELKANOCY – DOBREGO PASTERZA   21.04.2024 r.

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza – módlmy się o nowe liczne i święte powołania oraz o wierność powołaniu dla tych, którzy je przyjęli.
  2. W poniedziałek różaniec za zmarłych o godz. 17.00, we wtorek uroczystość św. Wojciecha bpa i męcz. patrona Polski, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek święto św. Marka Ewangelisty.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00.
  4. Spotkanie na modlitwie kontemplacyjnej wspólnoty Przyjaciół Miłości Miłosiernej w środę po wieczornej Mszy św.
  5. Spotkanie wspólnoty Miriam w czwartek po wieczornej Mszy św.
  6. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 17.15.
  7. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00, zaś młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania po Mszy św. o godz. 16.00.
  8. Za dwa tygodnie uroczystość I Komunii św. o godz. 11.30. Proszę o wybranie innej godziny Mszy św. aby umożliwić udział w uroczystości rodzinie i gościom dzieci.
  9. Kolekta gospodarcza wyniosła 3912 PLN. Dziękuję za ofiary składane na kolektę i wpływające na konto parafialne. Przypominam o odliczeniach podatkowych z tytuły darowizny na cele kultu religijnego. Dobiega końca remont kuchni i przedsionka przy biurze parafialnym. Urząd Marszałkowski przyznał Parafii dotację na renowację szafy organowej i części empory (Chóru), jeśli spełnimy pewne warunki formalne. Będziemy jednak potrzebować ok. 60 000 PLN wkładu własnego. Stąd gorąca prośba o wsparcie tego dzieła.
  10. Zapraszam i zachęcam do czytania prasy katolickiej: Apostolstwo Chorych, w Niedzieli przeczytamy:
  11. Msze św.

PONIEDZIAŁEK Godz.7.00+Msza św.

17.30+Jadwiga Szmurło

WTOREK              Godz.7.00+Msza św.

17.30+Marek Pietrzak 1 r. śm.

+Wojciech Brzuskiewicz z ok. im.

ŚRODA                 Godz.7.00+Andrzej Grażewicz 7 r. śm. i zm. z rodz. z obojga str.

17.30+Jan Bednarski i zm. z rodz.

CZWARTEK         Godz.7.00+Msza św.

17.30+Edward Henryk Zając 30 d. po p.

PIĄTEK                 Godz.7.00+Msza św.

16.00+Msza św. ślubna

17.30+Marianna i Zygmunt Sobieraj i zm. z rodz.

SOBOTA               Godz.7.00+Msza św.

17.30+Marek Wojas 1 r. śm.

+Maciej Malinowski 1 r. śm.

NIEDZIELA  Godz. 8.00+Marian Lipka w r. śm. i zm. z rodz. z obojga str.

10.00+Andrzej Świechowicz 8 r. śm.

11.30+Jadwiga Janz 23 r. śm.

+Dziękczynnobłag. Grażyny i Janusza Tomalskich z ok. Złotych Godów

16.00+Krystyna i Mieczysław Miastkowscy, Andrzej Stawarz

Cmentarz 2023

Ogłoszenie dotyczące cmentarza w ramach ogłoszeń parafialnych nie docierają do wszystkich zainteresowanych korzystam więc z tej okazji by przypomnieć przepisy cmentarne i informacje dotyczące kosztów utrzymania cmentarza od października ubr..  wywóz śmieci 85 000 PLN woda 2500 PLN, prace ziemne i wycinka drzew 3000PLN. W tym roku miały miejsce dwie podwyżki cen wywozu śmieci.

Miejsce grzebalne ma wymiary 2x1 m, minimalna odległość miedzy grobami to 50 cm. Wszystkie ławki, nasadzania, kostki brukowe, wykraczające poza przepisowe wymiary będą usuwane, jeśli będą przeszkadzać w wykopaniu grobów, układaniu chodników lub osobom opiekującym się sąsiednimi grobami.

Przypominam o uiszczaniu opłat za groby naszych bliskich i rezerwowane miejsca, groby nieopłacone mogą być likwidowane zgodnie z przepisami państwowymi.

Od nowego roku opłata za jedno miejsce grzebalne wynosić będzie 80 PLN na rok, opłata za nowe miejsce( rezerwację lub pochówek) wynosi 1000 PLN plus opłata na 20 lat (1600PLN). Oplaty za grobowce są wyzsze o 50 % (miejsce 1500PLN oplata roczna 120PLN za jedno miejsce.

Ustawienie i wymiana nagrobka oraz wszelkie zmiany w kwaterze grzebalnej wymagają zgody i wiążą się z opłatami wynoszącymi 10% wartości inwestycji.

Proszę o zachowanie podstawowych zasad kultury i nie pozostawianie śmieci przy alejach, pod drzewami czy przy bramach wyjściowych.

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Opatrzności Bożej

ul. Okólna 178, 87-100 Toruń, tel. (56) 654 72 16,